Prolećni atletski miting za najmlađe

U organizaciji Atletkog kluba Vlasotince na terenima pored reke Vlasine održan je Prolećni atletski miting za atletkse škole, mlađe pionirke i pionire kao i za starije pionirke i pionire. Takmičenje se odvijalo u kros trkama i bacačkim disciplinama. Organizatori su dve trke posvetili Tomislavu Stefanoviću – trenera u AK Vlasotince i Stojanu Babastojanskom, legendarnom predsedniku vlasotinačkih atletičara.

-Ovo je dobra prilika za popularizaciju atletike jer se pruža prilika najmlađim atletičarima ne samo da se takmiče već i da se druže sa vršnjacima a njihovim trenerima da razmene iskustva. Miting je okupio 115 devojčica i dečaka iz 9 klubova ovog dela Srbije što pokazuje da atletika ne treba da strepi za svoju budućnost jer među mladima postoji interesovanje za ovaj sport – kaže Predrag Filipović, proslavljeni vlasotinački olimpijac čijom zaslugom se desio Miting u Vlasotincu.

Na kraju takmičenja najboljima su uručene medalje za prvo , drugo i treće osvojeno mesto.

Rezultati:

Kros predškolci – devojčice – 100 m.

1.Aleksija Prokopović –GAK Leskovac , 2.Petra Mitić – GAK Leskovac , 3.Lena Mitić – AK Olimpija Vranje

Kros Atletska škola „B“ devojčice 200 m.

1.Hristina Stojanović – Niški Maraton , 2.Anđelija Stojanović – Radnički Niš , 3.Minja Miletić – Radnički Niš

Kros Atletske škole „A“ – devojčice – 300 m.

1.Milica Pejčić – Niški Maraton , 2.Mina Mašković- Radnički Niš , 3.Anđela Icić – AK Vlasotince

Kros mlađe pionirke 400 m.

1.Janja Jovanović – Niški Maraton , 2.Jovana Krstić – GAK Leskovac , 3.Petra Jovanović – GAK Leskovac

Kros starije pionirke 600 m.

1.Emilija Stoiljković- Niški Maraton , 2.Maija Stankov – Balkan Dimitrovgrad , 3.Stefani Ilijev – Balkan Dimitrovgrad.

Hodanje Atletske škole „A“ devojčice 400 m.

1.Iva Šutić – SFS Borac Paraćin , 2.Mila Jovanović – AK Vlasotince , 3.Ana Marinković – SFS Borac Paraćin.

Hodanje mlađe pionirke 500 m.

1.Hristina Stanijev – AK Pirot , 2.Sofija Đokić – AK Vlasotince , 3.Anja Stević – Radnički Niš

Hodanje starije pionirke 500 m.

1.Tanja Antić – Dubočica Leskovac , 2.Anđelina Nikolić – SFS Borac Paraćin , 3.Dragana Momirović – Dubočica Leskovac

Vorteks Atletske škole „A“ devojčice

1.Nađa Gajić – Radnički Niš , 2.Jelena Mirković – Radnički Niš , 3.Katarina Milovanović – Radnički Niš

Vorteks mlađe pionirke

1.Anđela Živadinović – Radnički Niš , 2.Tamara LJubisavljević – SFS Borac Praćin 3.Jovana Krstić – GAK Leskovac

Kugla starije pionirke

1.Jana Ramić – AK Pirot , 2.Kristina Dimitrijević AK Vlasotince , 3.Jovana Kostić AK Vlasotince.

Kros predškolci dečaci 100 m.

1.Mateja Đorđević – GAK Leskovac , 2.Filip Mitović – GAK Leskovac , 3.Vasilije Krstić – Radnički Niš

Kros atletska škola „B“ dečaci 200 m.

1.Aleksej Prokopović GAK Leskovac , 2.Cekić Luka – GAK Leskovac , 3.Vojin Stevanović – Niški Maraton

Kros atletske škole „A“ dečaci 300 m.

1.Vuk Pvičić – Niški Maraton , 2.Gavrilo Antić – Radnički Niš , 3.Đorđe Stanojev – AK Pirot

Kros stariji pioniri 600 m.

1.Dušan Đurđanović – Niški Maratom , 2.Nikola Mladenović – AK Vlasotince , 3.Kristijan Ivančev – Balkan Dimitrvgrad

Vorteks atletske škole „A“ dečaci

1.Gavrilo Antić – Radnički Niš , 2.Filip Radvanović – Radnički Niš , 3.Novak Radovanović – Radnički Niš.

Klubovi učesnici:

AK Balkan – Dimitrovgrad , AK Pirot , AK Niški Maraton , Radnički – Niš , SFA Borac – Praćin , Dubočica – Leskovac , GAK Leskovac , Olimpik – Vranje , AVlasotince.

Na kraju takmičenja prisutni gledaoci , roditelji , treneri i ostali istrčali su po dva kruga u rekreativnoj trci.