Fudbalski vikend – Raspucani strelci na Dubravi i Rosulji

U Srpskoj ligi Istok i zoni Jug posle zimske pauze nastavljena su prvenstva, vlasotinački klubovi su bili ubedljivi na startu. U subotu je Budućnost na svom terenu do nogu potukla Dobrič iz Pejkovca sa 4:0 od kojih je Hari Stanković tri puta pogodio. I Rosulja je dan kasnije imala svog junaka – Marko Hristić je demonstrirao sve ono zbog čega je doveden u Vlasinu a uz to je i tri puta pogodio mrežu nejake ekipe Oriona.

Zona Jug

BUDUĆNOST – DOBRIČ 4 : 0 (1 : 0)

Orašje, stadion Dzbrava, bez publike, sudija Filip Anđelković (Vranje) strelci : M.Stanković u 22. 73. i 86. i Stojanović u 75.minutu

Budućnost : A.Stojiljković Đokić (Đ.Milenković) B,Stanković Mitrović Milić Blagojević P.Cvetković (Malićević ) Nikolić (I.Cvetković ) M.Stanković (S.Cvetković ) N.Stojiljković Jovanović (Stojanović )

Dobrič : Veljković Ilić Đorđević (Ranđelović) Stanisavljević Veselinović Mladenović Stojanović Slavković Milošević Grujić Stanojević

Igrač utakmice : Marko Stanković

Hladno je bilo u subotu na Dubravi, oštar severac stvaro je velike neprilike svima oko terena pa u pojedinim trenucima ni zimska garderoba nije bila od pomoći. Jedan drugi vetar, „orašački uragan“ prosto je oduvao goste sa terena i svojim pristalicama darovao visoku i značajnu pobedu.

Bez obzira što su bili favoriti Orašani su u utakmicu ušli oprezno pa se na prvi gol čekalo sve do polovine pvog poluvremena kada je Bogoljub Stanković iz slobodnjaka poslao loptu na ivicu peterca a Marko Stanković manirom iskusnog strelca pogodio mrežu. U drugom delu igre do izražaja je došao kvalitet domaćina pa su se u strelce upisali još dva puta Marko Stanković i rezervista Bogoljub Stojanović. Gosti su se pokazali kao čvrsta ekipa koja je u pojedinim delovima utakmice diktirala tempo ali je tada odbrana Budućnosti bila na visini zadatka.

Zonaš iz Orašja je dobro počeo nastavak prvenstva i svima stavio do znanja da su loši rezultati u završnici jesenjeg dela takmičenja prevaziđeni i da klub sa Dubrave s pravom pretenduje na gornji deo tabele.

Ostali rezultati 16.kola : Gracko – Nebeski Anđeli 0:1, Jedinstvo (G) – Čekmin 3:0, Sloga – Jablanica 2:1, Žitorađa – Svetlost 2:1, Pusta Reka – Jedinstvo (GS) 4:0, Alakince – Vranjska Banja 2:0. Utakmica Jedinstvo (B) – OFK Kosanica je odložena za 10.mart.

Tabela : 1.Sloga 39, 2.Alakince 34, 3.Jablanica 27, 4.Žitorađa 27 5.Nebeski Anđeli 27 6.Pusta Reka 26, 7.Budućnost 25, 8.Vranjska Banja 24, 9.Svetlost 22, 10.OFK Kosanica 21, 11.Jedinstvo 20, 12.Jedinstvo (G)20, 13.Čekmin 19, 14.Jedinstvo (B) 12, 15.Dobrič 8, 16.Gracko 6.

Srpska liga Istok 20.kolo

VLASINA – MORAVAC ORION 7 : 1 (3 : 1)

Vlasotince, stadion Rosulja, bez publike , sudija Nemanja Mitrović (Prokuplje) 6,5 strelci : Pejčić 18. Hristić u 23. 43. i 48. F.Marković 76. Đokić u 84. i 87. minutu za Vlasinu a Stefanović u 19. minutu za Moravac Orion , žuti karton A.Stanković (Vlasina) , crveni karton Lepojević (Moravac Orion) u 51.minutu.

Vlasina : S.Marković M.Ilić Pejčić Stanković (Stojanović ) Đokić Vlajković (Đorđević ) Hristić S.Ilić Šćepanović (Nikolić ) Milošević (Stojković ) Miljković (F.Marković )

Moravac Orion : Kocić Stanković Jovanović Đorđević Ćirić (Stevanović 5) Stanojković (Gorčić ) Janković Stefanović Lepojević Pešić (Stojiljković ) Cekić .

Igrač utakmice : Marko Hristić

Po lepom i sunčanom vremenu kiša golova na Rosulji, jedan dosuđen i drugi nedosuđen jedanesterac i po jedan žuti i crveni karton. Mlada ekipa Moravca, sa čak osam bonus igrača, nije mogla da se dostojno suprotstavi kandidatu za šampionski pehar. Da rezultat bude ubedljiv i pored lagane igre Rosuljaca svakako je doprineo i nepromišljen potez mladog Dušana Lepojevića koji je u 51. minutu zaradio isključenje.

Počelo je sa par izglednih prilika Vlasotinčana ali slaba koncetracija u završnici i golman Marko Kocić su uticali da sve do 18. minuta na semaforu ne bude promena. Za promenu se pobrinuo iskusni Bratislav Pejčić koji je asistenciju Stankovića pretvorio u vođtvo domaćina. Minut pre pogotka Pejčića sudija Mitrović je propustio da očigledan prekršaj nad Stankovićem kazni jedanestercem u korist domaćina ali je već u sledećem minutu dosudio najstrožu kaznu za Moravac za lakši prekršaj u šesnaestercu Vlasine, koji je Stefanović realizovao i poravnao rezultat. Sledio je period igre u kome je glavni akter bio brzonogi Marko Hristić koji je s tri lepa pogotka doneo nedostižnu prednost Vlasotinčanima. Do kraja utakmice golovima Filipa Markovića i dva Nemanje Đokića izabranici trenera Dragana Nikolića su dotukli brojčano slabijeg protivnika

Ova utakmica nije mogla da pokaže pravu snagu vlasotinačkog srpskoligaša ali je dobra uvertira za meč sledećeg kola kada Rosuljci gostuju Pčinji a o snazi kluba iz Trgovišta najbolje govori pobeda nad Timokom, konkurentom Vlasine u borbi za prvo mesto na tabeli.

Ostali rezultati 20.kola : Rembas – SFK Morava 1:1, Mladost – SFS Borac 0:0, Jedinstvo (P) – Radnički (S) 0:2, Kablovi – Sinđelić 0:8, Trstenik PPT – Dunav 0:0, Pčinja – Timok 2:0. Odložene su utakmice : Župa – Car Konstantin, Radan – OFK Topličanin i Timočanin – Bududćnost (P).

Tabela : 1.Timok 46, 2.Budućnost (P) 45, 3.Vlasina 45, 4.Radnički (S) 44, 5.OFK Sinđelić 37, 6.SFS Borac 29, 7.Rembas 29, 8.Timočanin 29, 9.Jedinstvo (P) 28, 10.Radan 27, 11.Trstenik PPT 27, 12.Car Konstantin 27, 13.Pčinja 26, 14.Mladost 26, 15.Dunav 23, 16.Župa 18, 17.OFK Topličanin 16, 18.SFK Morava 15, 19.Kablovi 15, 20.Moravac Orion 4.